1. A versenyen való részvétel csak érvényes, magyar állami horgászjeggyel lehetséges.
A versenyre való nevezéssel és jelenléti ív aláírásával ezt a szabályt mindenki elfogadja és igazolja, mert a versenyszervező nem feljogosított személy az állami jegy érvényességének ellenőrzésére.
2.A verseny a 2013. évi CII törvényben és a 133/2013. (XII.29) VM rendeletben foglaltak szerint kerül megrendezésre. A verseny az illetékes halászati felügyeletnél engedélyeztetésre került.
3.Minden résztvevő köteles törekedni a halakkal való kíméletes bánásmódra és a környezet védelmére. Ennek keretében mindenki különösen köteles pontymatrac használatára, kíméletes horogszabadításra, a mérlegelést követően a hal minél kíméletesebb visszahelyezésére.
A versenyeken a halak megóvása érdekében többszöri mérlegelést tartunk, az 5kg feletti halak vagy a haltartóban tárolást megsínylő fajok számára azonnali mérlegelési és visszaengedési lehetőséget biztosítunk.
4.A versenyen a következő halfajok kerülnek értékelésre:
- ponty
- keszegfélék
- kárász
- amur
5. A verseny fordulóin egy időben csak 1db rezgőspicces bottal lehet horgászni, tartalékként bármennyi rendelkezésre állhat.
Ennek keretében:
-a versenyző köteles tartalék botjait úgy elhelyezni, hogy az ne keltse két botos horgászat látszatát.
-a bent lévő szerelék kitekerését megelőzően a tartalékbot nem dobható be!
6. A kapás jelzésére kizárólag a bot spicce szolgálhat, lengőspicc, oldalspicc, elektromos és bármilyen más kapásjelző használata szigorúan tilos!
7. A szerelékeken 1 db egyágú horog használata engedélyezett.
8. A minimális súly a szereléken 10g
9. A kívülről akasztott hal (mellúszó vonalától hátrébb akadt) a végeredménybe nem számít be, azt azonnal vissza kell engedni! Ugyan így kell cselekedni ún. Kantáros hal esetében is!
10. A versenyen segítő használata kizárólag a verseny kezdete előtti pakolásra, hely berendezésére vehető igénybe. A segítő a verseny alatt nem etethet, nem keverhet etetőanyagot, nem csalizhat, nem szerelhet, nem szabadíthat horgot és a kifogott halat is a versenyző köteles a haltartóba helyezni, míg ez meg nem történik, újra dobni tilos! Tehát közreműködés a verseny kezdetét jelző dudaszót követően nem vehető igénybe.
11. Az egyes etetőanyag korlátozásokat a helyszín figyelembe vételével az egyes fordulók külön kiírásai határozzák meg. (Etetni mindig lehet, de a mennyiséget az egyes horgászvizek nagysága, halsűrűsége határozza majd meg). Minden esetben törekszünk a halak és élőhelyük védelmére az ésszerű limitek meghatározásánál.
Az általános korlátozás:
12 l etetőanyag(szemes, pellet, föld is benne, tetszőleges arányban), nedves állapotban értendő
2l élőanyag, amelyből 1dl lehet tűzőszúnyog, 5 dl etetőszúnyog használható fel.
12. Csaliként max. 14mm-es csali használható, ettől nagyobb méretű csali etetésre sem használható!
Horgon kívül felkínált csali(pellet, fúrt kukorica) alkalmazható.
13.Etetni csúzlival, kézzel, Spombal és kosárral lehet. Az alapozó etetés idejére marker úszó használható! Etető botként kizárólag rezgőspicces bot használható fel!
14.A verseny lefújása előtt megakasztott hal beleszámít a mérlegelésbe, de a lefújástól számított 15 percen belül meg kell szákolni! A lefújás pillanatában mindenki köteles megkezdeni a szerelék kitekerését, a mérlegelés befejezéséig újradobni tilos!
15. A horgászhelyről átúszó hal beleszámít az összfogásba. A két szomszédos horgász ez ellen óvással élhet(azonnal jelezni köteles a szervezőknél), melynek díja 4000Ft, és ha bizonyítani tudja igazát, visszajár. A szabálytalanság csak abban az esetben állapítható meg a kifogó fél terhére, ha a szomszédos horgászoknak a halátúszás tényleges, hosszabb időveszteséggel járó problémát, vagy horgon lévőhal elvesztését okozza! A sporttársi együttműködés és a viszonosság határain belül próbáljuk elsősorban megoldani ezt a sarkalatos kérdést.
16. Aki súlyosan ittas állapotánál fogva a többi versenyzőt sorozatosan akadályozza, vagy súlyosan zavarja, az adott fordulóból kizárásra kerül!
17. Minimum 2.5méteres versenyszák használata kötelező! Egy szákban maximum 40kg hal tárolható!
18. A halakat életben kell tartani a mérlegelésig, elpusztult halat nem mérlegelünk, az elpusztult hal értéke a tógazdának megtérítendő!
19.Ha szemben is horgásznak, a versenyző köteles tartani magát a tómeder képzeletbeli felezővonalához!
20. Szektorok kijelölése: alapvető célunk minden versenyen 10 fős szektorokat kijelölni. A résztvevők száma ezt nem mindig teszi lehetővé, ezért biztosan szükséges lesz 1-2 fővel kisebb/nagyobb szektorok kialakítása is!
21.A mérlegelés során a versenyző köteles a halakat a mérőzsákba önteni, majd mérlegelés után kíméletesen visszaengedni a vízbe!
22.Szabályok megszegése esetén az eljárás: horgász etikai szabályok és etetőanyag, csali-limitek apróbb fokú megsértése esetén a versenyző elsőnek figyelmeztetésben részesül, ha viszont ezt a cselekményt a továbbiakban megismétli, vagy olyan egyértelmű szabálypontot sért meg, mint az egybotos horgászat, a versenyből kizárásra kerül!
23.A versenyző a nevezéssel magára nézve kötelezőnek fogadja el a halászati törvény és a versenyszabályzat pontjait, megszegésük esetén a versenyből a szervező kizárással élhet, a felelősséget a nevező maga viseli!
24.A szervező a verseny ideje alatt előforduló balesetekért és anyagi károkért felelősséget nem vállal!
2018.01.20.